GOPS informuje – wypłata zasiłków i świadczeń jeszcze przed świętami

Mamy dobrą wiadomość dla rodzin i osób w gminie Tarnów korzystających ze świadczeń i zasiłków. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej wypłaci je wszystkie jeszcze przed zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi. Będą to świadczenia: wychowawcze 500+, rodzinne, rodzicielskie, z funduszu alimentacyjnego, pielęgnacyjne oraz zasiłki: pielęgnacyjne, stałe, okresowe i celowe na zakup żywności.

Wszystkie świadczenia i zasiłki trafią do każdego w takiej samej formie jak dotychczas – na konto bankowe lub będą do pobrania w kasie Banku Spółdzielczym Rzemiosła w Tarnowie na ul. Kaczkowskiego. Przypominamy, że bank w czasie trwającej epidemii jest otwarty w godzinach 8:30 -13:30.

– Chcemy, by w tej szczególnie trudnej sytuacji, kwietniowe świadczenia i zasiłki trafiły do osób je pobierających jak najszybciej, czyli jeszcze przed Wielkanocą. Co więcej, rodzicom dzieci, które korzystają z tzw. dożywiania w szkołach, zostaną wypłacone zasiłki zastępcze – informuje Beata Witkowska, dyrektor GOPS-u.

Zasiłki celowe na zakup żywności, zastępujące zasiłki na tzw. dożywianie w szkole trafią na konta bankowe lub będą do pobrania w kasie Banku Spółdzielczego Rzemiosła przy ul. Kaczkowskiego od czwartku, 9 kwietnia. Dodajmy, że z takiej formy wsparcia korzysta na terenie naszej gminy ponad 220 dzieci. Zasiłek celowy na zakup żywności będzie przekazany za okres od 16 marca do końca kwietnia.