Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej dla najuboższych

240 żywnościowych paczek świątecznych dla osób potrzebujących przygotowali pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tarnowie. Trafiły do najuboższych mieszkańców gminy Tarnów. – Podarki są zawsze przygotowywane i pakowane przez pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, głównie za ich pośrednictwem, zostały już rozdysponowane. To ważna pomoc na święta – mówi dyrektor GOPS Beata Witkowska. Paczki zostały sfinansowane z budżetu gminy Tarnów.

A w nich – same rarytasy. -Trzy rodzaje wędlin: szynka, boczek i kiełbasa wiejska, kakao, czekolada, kawa, herbata, olej, makaron czy piernik. Bardzo smakowite, pachnące, a przede wszystkim – przydatne – mówi Marta Pokrzywińska z GOPS, która wraz z trzema koleżankami przygotowywała świąteczne produkty dla potrzebujących. – Z samym pakowaniem uwinęłyśmy się w jeden dzień, lecz wcześniej zamawiałyśmy odpowiednie produkty do wytypowanych przez pracowników socjalnych odbiorców na swoim terenie – dodaje.

Podarki trafiły zarówno do rodzin, jak i do osób samotnych. Emocji nie brakowało. -Dziękuję za pamięć. Jestem zupełnie sama, to dla mnie ogromnie miłe. Najważniejsze, że ktoś pamięta. A wszystko to, co w paczuszce, bardzo się przyda – mówi jedna z obdarowanych podopiecznych.

Dodajmy, że w przedświątecznych dniach pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tarnowie obdarowali także seniorów z Dziennego Domu Senior+ w Nowodworzu.

http://www.gmina.tarnow.pl/nowastrona/index.php/1167-gminny-osrodek-pomocy-spolecznej-dla-najubozszych?fbclid=IwAR0SptdvZONNj5Dr-Tup70rtfDZx74fedOCoGwo1yfmaFfmUDlthhZEFnHw