Dla seniorów – o zdrowiu

W Dziennym Domu Senior + w Nowodworzu odbyło się spotkanie z autorem książki „Krioterapia – to warto wiedzieć”. Zbigniew Kołba, bo o nim mowa, opowiadał o walorach tej metody leczniczej, odpowiadał też na pytania uczestników. Organizatorem był Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

Spotkanie dotyczyło najbardziej uciążliwych problemów zdrowotnych, stosowania zabiegów krioterapii w leczeniu kolan, kręgosłupa itp. -Poruszane były tematy dotyczące m.in. zakrzepicy bezobjawowej, przyswajalności minerałów i witamin oraz inne interesujące zagadnienia dotyczące zdrowia. To dla seniorów bardzo ważne kwestie – mówi dyrektor GOPS, Beata Witkowska.

Spotkaniu towarzyszyło duże zainteresowanie. Seniorzy słuchali cennych wskazówek oraz dyskutowali z autorem książki.

Dodajmy, że zarówno w Dziennym Domu Senior + w Nowodworzu, jak i w gminnych klubach seniora spotkania tematyczne odbywają się na bieżąco. Ich regularność przerwała pandemia koronawirusa i związana z nią konieczna izolacja. Obecnie działalność placówek i organizacji powoli wraca do normy. -To dla osób starszych ważny zastrzyk energii i motywacja do działania. Mamy kolejne plany – dodaje dyrektor Witkowska.

Artykuł z http://www.gmina.tarnow.pl/nowastrona/index.php/1256-dla-seniorow-o-zdrowiu