Sukces seniorów z Dziennego Domu Senior+ w Nowodworzu

Kilkunastoosobowa grupa uczestników zajęć plastycznych odbywających się w tej placówce, zajęła II miejsce w kategorii stoisko wielkanocne w 31. Regionalnym Konkursie na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związaną z okresem Wielkanocy. Organizatorem było Małopolskie Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu.

Seniorzy pracowali pod czujnym okiem opiekunki zajęć, Małgorzaty Matug. -Przygotowanie własnoręcznie wykonanych i tradycyjnie zdobionych pisanek, kolorowych palm i wiosennych dekoracji zajęło im kilka tygodni – mówi kierownik Dziennego Domu Senior + w Nowodworzu, Halina Pinas. Efekt jest znakomity – stoisko wielkanocne z Nowodworza zachwyca jakością wykonania!

Każdy z seniorów otrzymał specjalny dyplom potwierdzający udział w tym prestiżowym konkursie, a symboliczna nagroda pieniężna zostanie przeznaczona na zakup materiałów plastycznych do wykorzystania na kolejnych zajęciach.

Prace konkursowe były prezentowane w Muzeum Etnograficznym w Tarnowie. To przede wszystkim zdobione rożnymi metodami pisanki, różnobarwne palmy czy kwiaty z bibuły. Można je było również nabyć na specjalnym kiermaszu

http://www.gmina.tarnow.pl/nowastrona/index.php/1270-sukces-seniorow-z-dziennego-domu-senior-w-nowodworzu