Maj w Dziennym Domu upłynął na intensywnej integracji, rozwijaniu pasji rękodzielniczych oraz dbaniu o sprawność fizyczną i umysłową. Bogaty program zajęć pozwolił seniorom nie tylko zadbać o zdrowie, ale także spędzić czas w rodzinnej, pełnej ciepła atmosferze. Maj w placówce przyniósł wiele okazji do wspólnego świętowania. Seniorzy obchodzili imieniny trzech podopiecznych – pani Zofii oraz dwóch pań Helen – łącząc życzenia ze śpiewaniem przebojów z młodości. Wyjątkowy charakter miał również Dzień Mamy i Taty, celebrowany przy wspólnym słodkim poczęstunku, recytacji wierszy i pełnych wzruszeń wspomnieniach z czasów rodzicielstwa. Korzystając z wiosennej pogody, zorganizowano także integracyjnego grilla na świeżym powietrzu, połączonego ze wspólnym biesiadowaniem. Ważnym elementem aktywizacji kulturalnej i duchowej był wyjazd do kina na film dokumentalny „Maryja. Matka Papieża”.
Obok wydarzeń okolicznościowych, seniorzy codziennie brali udział w zajęciach z fizjoterapeutą.
Aktywność fizyczną rozwijano m.in. poprzez treningi z piłką oraz spacery nordic walking.
Podopieczni znajdowali się pod stałą opieką pielęgniarską (pomiary ciśnienia i glukozy).Podczas terapii zajęciowej uczestnicy realizowali swoje pasje artystyczne, tworząc obrazy za pomocą haftu wstążkowego i krzyżykowego, szydełkując, robiąc na drutach oraz oddając się malarstwu relaksacyjnemu. W codziennym programie znalazły się treningi pamięci koncentracji, gry logiczne min. memory, wykreślanki, quizy. Przeprowadzono także zajęcia poświęcone wyrażaniu emocji oraz ćwiczenia z reminiscencji, podczas których seniorzy dzielili się anegdotami ze swojego życia i budowali wzajemne relacje oparte na wdzięczności i komplementach. Wszystkie podjęte w maju działania miały na celu redukcję stresu, przeciwdziałanie osamotnieniu oraz wzmocnienie poczucia przynależności i bezpieczeństwa w grupie.
