Bezpłatna pomoc prawna także w Koszycach Wielkich

Uwaga – zmiany w funkcjonowaniu Punktu Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego! Od teraz, będzie on działał nie tylko w Domu Kultury w Tarnowcu, ale i w Domu Kultury w Koszycach Wielkich. To wyjście naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i ułatwienie im korzystania z tego rodzaju wsparcia.

Bezpłatna pomoc prawna jest udzielana:

  • w Domu Kultury w Koszycach Wielkich przy ul. Pocztowej 13 w każdy wtorek w godzinach od 14.00 do 18.00,
  • w Domu Kultury w Tarnowcu – w każdą środę w  godzinach 14.00 – 18.00.

Nieodpłatne Poradnictwo Obywatelskie świadczone jest przez adwokatów i radców prawnych, przysługuje ono każdemu, kto nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej. Od stycznia 2019 roku na terenie powiatu tarnowskiego – na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej ¬– działa 8 punktów nieodpłatnej pomocy prawnej, obejmujących swoim zasięgiem wszystkie 16 gmin powiatu. Są one finansowane z budżetu państwa.

Aby skorzystać z darmowej pomocy prawnej należy umówić się telefonicznie pod numerem telefonu 14 688 33 27 lub 571 35 69 13 (w godzinach pracy Starostwa Powiatowego w Tarnowie). Istnieje również możliwość rejestracji internetowej pod adresem https://np.ms.gov.pl/małopolskie/tarnowski.